THE NEIGHBOURHOOD

On February 12, 2019
19:30 - 00:00
Arēna Rīga
Skanstes iela 21
LV-1013, Rīga
12.februārī “Arēnā Rīga” pirmo reizi Latvijā uzstāsies Indie-rock grupa no Losandželosas “The Neighbourhood”. THE NBHD iesildīs ASV mūziķi noise rock grupa “Health” un jaunais izpildītājs Yeek.
 

“The Neighbourhood” tika dibināta 2011. gadā. Viņu mūziku ir grūti pieskaitīt pie kāda noteikta stila. To var saukt par dark-pop vai pop-mūzikai tuvināto indie rock. Tas ir indie, pop, hip-hop, r'n'b un alternatīvo ģitāras melodiju miksējums. Žurnāls Rolling Stoneraksturo grupu kā „gaisotnes pilnu” un „melanholisku”, īpaši uzsverot mūziķu emocionalitāti un ekspresiju. “The Neighbourhood” frontmens Džesijs Razerfords (Jesse Rutherford) ir ļoti harizmātisks. Viņu bieži dēvē par 2010.-to Kurta Kobeina iemiesojumu. “The Neighbourhood” dziesmās tiek skartas ļoti personiskās tēmas – cilvēku bailes un vājības, mīlestība un tuvinieku zaudēšana, panākums un skaudība, uzmācīgās idejas. Tomēr tas viss ir pasniegts atbrīvotā manierē – bez pārspīlējuma.

"Health" - noise rock grupa no Losandželosas. Pirms sava pirmā albuma izdošanas 2007.gadā grupa bija lokāli pazīstama ar saviem spēcīgajiem live setiem, kuros iespaidīgas etno bungu brāzmas un sarežģīts ģitāru troksnis mijās ar minorīgu vokālu. Kompozīcija "Dienu Slow" no grupas otrā albuma kļuva par pilnvērtīgu underground hitu un joprojām ir viena no mūziķu vizītkartēm. 2012.gadā grupa piedalījās spēles "Max Payne 3" skaņu celiņa radīšanā un iekaroja geimeru paaudzes atzinību. Šī gada 1.februārī iznāks ceturtais "Health" albums.

Yeek — jauns mūziķis, dziesmu autors un producents no Floridas, kas spēlē Indie, hip-hop un r'n'b stilā. Pats izpildītājs sauc savu mūziku par eksperimentālo Indie panku ar hip-hop nokrāsu. Yeek jau ir ierakstījis vairākus albumus, no kuriem pēdējais ar nosaukumu “Blackheart” iznācis 2018.gada maijā.

Plānots, ka iesildošās grupas uzstāsies no plkst. 19:30, bet “The Neighbourhood” kāps uz skatuves plkst. 21:15. Sakarā ar aktuālo informāciju par iesildošo grupu uzstāšanos, plānotais koncerta nobeiguma laiks tiek pārcelts uz 22:30. Pasākuma organizatori atgādina, ka bērni līdz 16 gadu vecumam pēc plkst. 22.00 nedrīkst uzturēties publiskajā vietā bez vecāku vai citu pilngadīgu personu klātbūtnes. Par šo noteikumu ievērošanu ir atbildīgi bērna vecāki. Pievēršam uzmanību nepieciešamībai laicīgi parūpēties par bērna sagaidīšanu un pavadīšanu gadījumā, kad tiek apmeklēts publiskais pasākums, kura nobeigums ir ieplānots pēc plkst. 22.00