“Forbes” topa visvairāk pelnošo mirušo slavenību augšgalā - Džeksons un Preslijs

Maikls Džeksons ir ierindojies visvairāk pelnošo mirušo slavenību saraksta pirmajā vietā jau pēdējo sešus gadus pēc kārtas. Pēc izdevuma “Forbes” apkopotās informācijas popa karaļa peļņa 2017. gadā bija 400 miljoni ASV dolāru. Liela daļa summas tika nopelnīta, kad šā gada maijā uzņēmums "Sony" iegādājās "EMI Music Publishing", kam piederēja tiesības uz Maikla Džeksona ierakstiem. Kopš mūzikas ikonas nāves 2009. gadā Džeksons kopā ir nopelnījis jau 2,3 miljardus dolāru.

Elviss Preslijs ierindojas saraksta otrajā vietā, pērn nopelnot 40 miljonus dolāru. Tas izdevies pateicoties pārdotajiem ierakstiem un viņa vārda nosauktā “Elvisa Preslija Memfisa” izklaides kompleksa attīstībai.

Trešajā vietā ar 35 miljoniem ierindojas viens no visu laiku leģendārākajiem pasaules golfa spēlētājiem Arnolds Pālmers. Viņš karjeru sāka pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados un uzvarēja septiņos "Major" sērijas turnīros.

4. vietā "Forbes" pelnošāko mirušo slavenību topā ierindojies komiksu sērijas "Peanuts" radītājs Čārlzs Šulcs ar 34 miljoniem ASV dolāru lieliem ienākumiem gada laikā.

Desmitniekā ticis arī Bobs Mārlijs ar nopelnītiem 23 miljoniem, Rakstnieks Teodors Geisels ar 16 miljoniem, Hjū Hefners ar 15 miljoniem, Merilina Monro ar 14 miljoniem, mūziķis Prinss ar 13 miljoniem un Džons Lenons ar 12 miljoniem ASV dolāru.